6 kwietnia 2023

Decyzja odnosnie uzyskania pozwolenia na budowę – Wydana przez PGW Wody Polskie

Szanowni Akcjonariusze,
Chciałbym poinformować Państwa o trudnościach, jakie napotkała nasza firma w uzyskaniu pozwolenia na budowę browaru rzemieślniczego. Pomimo wielomiesięcznego oczekiwania na decyzję i licznych prób kontaktu z organem, udało nam się uzyskać odpowiedź dopiero niedawno. Okazało się, że argumentem za wydłużeniem czasu oczekiwania była obawa przed podjęciem decyzji. Niestety, taka sytuacja skutkowała licznymi zmianami w zapisach prawnych, które utrudniły procedurę uzyskania odpowiednich pozwoleń.
Naszym zdaniem, decyzja organu jest niekonsekwentna. Z jednej strony, nie mieliśmy problemów z uzyskaniem zgody na odprowadzenie wody opadowej z terenów utwardzonych oraz z budynku hali, który nadal nie został wybudowany. Jednocześnie jednak, organ zdecydował, że podstawą do naliczenia podatku jest sama decyzja, a nie fakt zaistnienia okoliczności, czyli istnienia całej infrastruktury. To oznacza, że pomimo braku budynku, musimy ponosić dodatkowe koszty związane z podatkiem od hali, która nie istnieje.
Mając na uwadze powyższe, chcielibyśmy poinformować, że składamy skargę na wydaną decyzję, a w przypadku utrzymania stanowiska organu, będziemy kierować sprawę do sądu. Uważamy, że taka sytuacja jest nie do przyjęcia i wydaje się, że ktoś próbuje uniemożliwić nam budowę browaru rzemieślniczego na tych terenach.
Zachęcamy Państwa do śledzenia postępów w naszej sprawie i zapewniamy, że będziemy podejmować wszelkie możliwe działania w celu realizacji naszego projektu.
Z wyrazami szacunku,
Adrian Kukuła

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi piwnymi wybrykami! Zapisz się do newslettera i otrzymuj świeże treści prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Śledź naszą aktywność
w mediach społecznościowych!