Składniki

Ciągle w pogoni za piwnymi doznaniami?

Wrężel odkrywa przed Tobą jaki naprawdę jest smak chmielu, a także pokazuje całe jego bogactwo i różnorodność w sposób inny niż dotychczas tego doświadczałeś. Kiedy we Wrężlu sięgamy po miętę lub wanilię, nie robimy tego by złagodzić smak piwa, ale by w sposób doskonały wydobyć jego głębię i dojrzałość.

Składniki

Składniki naszych piw

Woda

Korzystamy z wody z własnego ujęcia przy Browarze Zarzecze. Woda po pozyskaniu poddawana jest procesowi filtracji (filtry piaskowe), a następnie jest dezynfekowana lampą UV oraz poddawana jest procesowi odtleniania na specjalistycznej kolumnie.

Słody

Używamy różnorodnej palety słodów – od słodów jasnych do ciemnych, od jęczmiennych, przez pszeniczne, orkiszowe, żytnie. Używamy płatków owsianych, ryżowych, jęczmiennych, żytnich – w zależności od tego jakie piwo chcemy zrobić. Słody podstawowe i karmelowe (tzw. Crystal) kupujemy w polskich słodowniach. A z kolei słody specjalne sprowadzamy z całego świata.

Chmiel

Przeważnie używamy chmielu amerykańskiego pochodzącego z doliny Yakima Valley. Nie oznacza to jednak, że nie korzystamy z chmielu rodzimego, czy z innych krajów europejskich. Poniżej znajdziecie kilka przykładów chmieli, które znajdują się w naszych piwach.

Chmiel, z którego korzystamy

Mosaic™

Amerykański chmiel goryczkowy, w aromacie złożone nuty owoców tropikalnych i cytrusowych.

Citra™

Amerykański chmiel aromatyczny, o niewiarygodnych aromatach cytrusowych.

Amarillo™

Amerykański chmiel uniwersalny, aromaty owoców cytrusowych i tropikalnych.

Columbus

Amerykański chmiel, posiada niezwykle ciekawy profil aromatu chmielowego.

Equanot™

Amerykański chmiel, wyjątkowo bogaty profil aromatów owoców cytrusowych i tropikalnych.

Chinook

Amerykański chmiel goryczkowy, aromaty owoców tropikalnych o nutach korzenno-żywicznych.

Simcoe

Amerykański chmiel goryczkowy, do piwa wnosi piwa złożone nuty cytrusowo-owocowe, żywiczne, ziołowe.

Marynka

Najczęściej uprawiana w Polsce odmiana chmielu, ceniona za niepowtarzalne walory aromatyczne.

Drożdże

Używamy różnorodnych drożdży, przeważnie z francuskiej fabryki Fermentis. Czasami używamy też drożdży płynnych. Korzystamy również z drożdży szlachetnych. Z kolei drożdże dzikie namnażamy we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie.

Owoce

Do niektórych naszych piw używamy świeżych owoców, które obieramy w naszym browarze. W celu pozyskania aromatycznej skórki i miąższy, pozbywamy się goryczkowego albedo (posiadamy odpowiednią maszynę). Używamy też pulp z prawdziwych owoców i naturalnych soków.

Przyprawy

W zależności od rodzaju piwa, korzystamy z różnych naturalnych przypraw, takich jak: kolendra, wanilia, kardamon, pieprz, męta syryjska, sól, kawa, laktoza, nasiona kakaowca i wiele, wiele innych.

Kategorie